• Darmowa wysyłka od 320 zł na Polska
  • Bezpieczne zamówienie

Wytłoczona tabliczka na drzwi z pirografią

Instrukcje Nie. 4006

Instrukcje Nie. 4006

Poziom trudności: Początkujący

Czas pracy: 6 Godziny

Artykuł udział:
Proszę wydrukować instrukcje Proszę wyświetlić listę materiałów
Lista materiałów
Z sklejki powstaje zimowa dekoracja, którą mogą Państwo zaprojektować zgodnie ze swoim stylem. Dzięki cięciu, szlifowaniu i malowaniu motyw zyskuje równe krawędzie i intensywne kolory. Następnie pirografia pozwala uzyskać delikatne linie i ciepły wygląd drewna, idealny do nanoszenia napisów i detali. W ten sposób powstaje spersonalizowana tabliczka na drzwi lub zawieszka ścienna.
1) Przygotowanie

Proszę przygotować wszystkie materiały, wydrukować bezpłatny szablon i skleić arkusze.

Następnie wytnij motywy nożyczkami, połóż je na sklejce i obrysuj ołówkiem, aby przenieść wzór. Pamiętaj, aby ułożyć szablon na sklejce w sposób oszczędzający miejsce, tak aby wystarczyło na wszystkie motywy.

2) Wycinanie motywów

Oznaczenia na szablonie: A = pingwin z tabliczką, B = rondo kapelusza, C = pompon czapki, D = nos, E = dłonie, F = stopy

Przymocuj deseczkę do piły do wycinania za pomocą zacisku do krawędzi stołu, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas cięcia i zapobiec przesuwaniu się elementu. Następnie połóż sklejkę na deseczce i zacznij wycinać motywy. Podczas cięcia trzymaj piłę prostopadle do drewna i poruszaj nią powoli w górę i w dół, nie wywierając zbyt dużego nacisku. Aby wyciąć łuki, podczas cięcia obracaj sklejkę w kierunku piły do wycinania. W ten sposób uzyskasz równe łuki i zaokrąglenia.

3) Wygładzanie krawędzi i malowanie motywów

Po wycięciu wszystkich motywów wygładź krawędzie papierem ściernym lub pilnikiem. Gdy wszystkie krawędzie i narożniki będą już ładnie wygładzone, można pomalować motywy farbą VBS farbą do rękodzieła.

W przypadku drewnianego tabliczka należy wymieszać brązową farbę rzemieślniczą z odrobiną wody, tworząc lazur, a następnie pomalować nim tabliczkę. Gdy wszystko dobrze wyschnie, można ozdobić krawędzie tabliczki brązową i czarną farbą rzemieślniczą. W tym celu proszę wziąć gąbkę, delikatnie zanurzyć ją w farbie i nakładać ją fragment po fragmencie na krawędzie tabliczki.

4) Ozdobienie tabliczki napisem

Następnie proszę przenieść napis na drewnianą tabliczkę za pomocą papieru grafitowego i ołówka. W tym celu proszę położyć papier grafitowy ciemną stroną na tabliczce, a wydrukowany szablon napisu na papierze. Następnie proszę obrysować napis na szablonie ołówkiem. Wywierany nacisk przenosi kolor papieru grafitowego na drewnianą tabliczkę.

5) Wypalanie napisu za pomocą pisaka do wypalania

Proszę poczekać, aż pisak do wypalania dobrze się rozgrzeje, i owinąć rączkę papierową chusteczką, na wypadek gdyby podczas wypalania stała się zbyt gorąca, by ją trzymać. Należy uważać, aby chusteczka nie dotykała metalowej części pisaka, aby zapobiec jej zapaleniu się.

Następnie narysuj napis na drewnianej tabliczce za pomocą pisaka.

6) Sklej pingwina

Teraz sklej wszystkie elementy za pomocą kleju do rękodzieła. Proszę kierować się ilustracją dekoracyjną zamieszczoną w instrukcji, aby prawidłowo przykleić wszystkie elementy. Jako dodatkową ochronę można nałożyć warstwę lakieru akrylowego na pomalowane drewno.

Odetnij kawałek dzianinowej rurki i zawiąż go jako szalik wokół szyi pingwina. Aby zapewnić dodatkowe mocowanie, można go również przykleić.

7) Zamocowanie drutu do zawieszenia

Proszę teraz wziąć wiertło i wywiercić dwa otwory w drewnianej tabliczce. Odetnij około 1 metra drutu, owiń go wokół ołówka lub pędzla, aby nadać mu spiralny kształt. Ostrożnie rozciągnij nieco drut, a następnie przełóż jego końce przez wywiercone otwory.

Państwa urocza tabliczka z pingwinem jest już gotowa do zawieszenia!

Teraz Państwa kolej! Zapraszamy do przeglądania naszego sklepu internetowego, gdzie znajdą Państwo dalsze pomysły, instrukcje i materiały do kolejnego zimowego projektu rękodzielniczego!

Must Have

Panel ze sklejki VBS "3 mm"
Zawartość: 3 sztuki
Długość: 50 cm
Szerokość: 25 cm
Grubość: 3 mm
Materiał: Sklejka
47,39 zł
(1 m2 = 124,71 zł)
Ilość:

Lista materiałów

Panel ze sklejki VBS "3 mm"
Zawartość: 3 sztuki
Długość: 50 cm
Szerokość: 25 cm
Grubość: 3 mm
Materiał: Sklejka
47,39 zł
(1 m2 = 124,71 zł)
Ilość:
Profesjonalna wyrzynarka, 33 części
Liczba części: 33
Długość: 37.5 cm
Głębokość: 8.5 cm
Szerokość: 44.5 cm
Materiał: Drewno, Metal, Tworzywo sztuczne
475,00 zł
Ilość:

Będziesz także potrzebować tej strony Artykuł :

Pióro brandingowe
Watt: 30
Materiał: Tworzywo sztuczne, Metal
99,99 zł
Ilość:
Farba do rękodzieła VBS, 50 ml, Karmazynowy
Pojemność: 50 ml
Odpowiedni dla dzieci
Bez rozpuszczalników
15,79 zł
(1 l = 315,80 zł)
Ilość:
Farba do rękodzieła VBS, 50 ml, Brązowy
Pojemność: 50 ml
Odpowiedni dla dzieci
Bez rozpuszczalników
15,79 zł
(1 l = 315,80 zł)
Ilość:
Farba do rękodzieła VBS, 50 ml, Terakota
Pojemność: 50 ml
Odpowiedni dla dzieci
Bez rozpuszczalników
15,79 zł
(1 l = 315,80 zł)
Ilość:
Farba do rękodzieła VBS, 50 ml, Czarny
Pojemność: 50 ml
Odpowiedni dla dzieci
Bez rozpuszczalników
15,79 zł
(1 l = 315,80 zł)
Ilość:
Farba do rękodzieła VBS, 50 ml, Biały
Pojemność: 50 ml
Odpowiedni dla dzieci
Bez rozpuszczalników
15,79 zł
(1 l = 315,80 zł)
Ilość:
Papier ścierny, zestaw 6 sztuk
Długość: 28 cm
Szerokość: 23 cm
31,59 zł
Ilość:
Klej do rękodzieła VBS, 80 ml
Pojemność: 80 ml
Bez rozpuszczalników
15,79 zł
(1 l = 197,38 zł)
Ilość:
VBS Akrylowy lakier, 50 ml, Matowy
Pojemność: 50 ml
17,29 zł
(1 l = 345,80 zł)
Ilość:
Rura dziewiarska, dwukolorowa, 18 igieł/Ø2,2 cm, Czerwony/Biały
Długość: 1 m
Średnica (zewnętrzna): 2.2 cm
16,79 zł
(1 m = 16,79 zł)
Ilość:
Nożyczki VBS "Soft-Grip", zestaw 2 szt.
Obsługa Dla praworęcznych
Zawartość: 2 sztuki
Materiał: Stal nierdzewna, Tworzywo sztuczne
23,69 zł
Ilość:
Papier grafitowy
Zawartość: 10 sztuki
Długość: 30 cm
Szerokość: 21 cm
Materiał: Papier
27,39 zł
(1 m2 = 43,48 zł)
Ilość:
Drut florystyczny, wyżarzany na niebiesko
Długość: 38 m
Średnica (zewnętrzna): 0.65 mm
Materiał: Metal
10,49 zł
(1 m = 0,28 zł)
Ilość:
Artykuł został pomyślnie dodany do koszyka.
Twój koszyk jest jeszcze pusty
Zezwalasz na pliki cookie i inne technologie?

Przetwarzamy dane użytkownika za pomocą plików cookie i innych technologii analizy i śledzenia ("pliki cookie") w celu optymalizacji witryny, tworzenia profili użytkowników i wyświetlania reklam opartych na zainteresowaniach. Uzyskujemy również dostęp lub pobieramy informacje z urządzeń końcowych użytkownika. Przekazujemy również niektóre dane zebrane w ten sposób naszym partnerom, którzy mogą mieć siedzibę poza Unią Europejską, na przykład w USA (patrz "Polityka prywatności"). Nie można wykluczyć, że dane użytkownika zostaną powiązane z innymi danymi już przechowywanymi na jego temat. Klikając przycisk "Akceptuję", użytkownik wyraża zgodę na wykorzystanie jego danych. użytkownik może odmówić wykorzystania swoich danych, klikając przycisk "Odrzuć". Aby w dowolnym momencie odwołać swoją zgodę na przyszłość, zmienić ustawienia lub uzyskać więcej informacji, kliknij "Ustawienia ochrony danych" w stopce każdej strony.

Dalsze opcje
Ustawienia
Pliki cookie to pliki tekstowe umieszczane na komputerze użytkownika przez przeglądarkę internetową w celu przechowywania określonych informacji. Inne technologie umożliwiają np. profilowanie za pomocą pobranych danych, takich jak identyfikatory urządzeń lub podobne identyfikatory online.
zawsze aktywny

Podstawowe funkcje
Dane gromadzone przez te usługi są wymagane do zapewnienia podstawowych funkcji zakupowych i zapewnienia technicznej wydajności strony internetowej. W tym celu informacje są wymieniane z wiarygodnymi partnerami analitycznymi.

Analityczne pliki cookie dla lepszego zakresu usług
Gromadzimy i przechowujemy dane wykorzystywane do analizy zachowań użytkowników i ulepszania naszych usług. Umożliwia nam to na przykład zwiększenie łatwości obsługi konta klienta. W tym celu informacje są wymieniane z wiarygodnymi partnerami analitycznymi. Należą do nich następujące 2 pliki cookie i dostawcy zewnętrzni:
- Google Analytics od Google Google Ireland Limited
- Microsoft Clarity od Microsoft Corp.
Marketingowe pliki cookie
Gromadzimy i przechowujemy dane do celów reklamowych, aby móc wyświetlać odpowiednie reklamy w witrynach partnerskich, aplikacjach i wiadomościach e-mail. W tym celu informacje są wymieniane z wiarygodnymi partnerami reklamowymi. Obejmują one następujące 14 plików cookie i dostawców zewnętrznych
- Opinie klientów Google od Google LLC
- Funkcja remarketingu "Custom Audiences" firmy Meta Platforms Ireland Limited
- Śledzenie konwersji Google od Google Ireland Limited
- Funkcja remarketingu lub "Podobni odbiorcy" firmy Google Ireland Limited
- Microsoft Advertising od Microsoft Corporation
- Program partnerski "Awin" firmy AWIN AG
- Facebook firmy Meta Platforms Ireland Limited
- Instagram od Meta Platforms Ireland Limited
- Pinterest firmy Pinterest Europe Ltd
- Osadzanie filmów z YouTube od Google Ireland Limited
- System czatu na żywo od MessageBird B.V. (i tego partnera, a następnie Sentry od Sentry i Polyfill.io od The Financial Times Limited)
- Spersonalizowane rekomendacje od Optimizely Inc.
- Trustbadge od Trusted Shops AG
- Google Tag Manager od Google Ireland Limited