Jesienny konkurs malarski VBS - już teraz zgarnij nagrody!
A do 30.09.26 12% zniżki na blejtramy!
⨯
  • Darmowa wysyłka od 320 zł na Polska
  • Bezpieczne zamówienie

Świąteczna paterka z podświetlanymi domkami

Instrukcje Nie. 4077

Instrukcje Nie. 4077

Poziom trudności: Początkujący

Czas pracy: 4 Godziny 30 Minuty

Artykuł udział:
Proszę wydrukować instrukcje Proszę wyświetlić listę materiałów
Lista materiałów
Dzięki narożnej półce w kształcie choinki stworzą Państwo w swoim domu nastrojową zimową scenerię. Dzięki malowaniu powstają indywidualne sylwetki domków, które można dopracować zgodnie z własnym stylem. Niezależnie od tego, czy będzie to przyciągający wzrok element na kredensie, czy świąteczna dekoracja na stole: Pańskie małe miasteczko bożonarodzeniowe będzie wyglądało ciepło i zachęcająco. Nawet początkujący szybko osiągną schludny, spersonalizowany efekt.
Koncepcja kolorystyczna w stylu „Domy / sylwetki domów”
Proszę zdecydować się na spójną zimową paletę barw: ciepłe odcienie czerwieni i kremu nadają klasyczny charakter, a naturalne powierzchnie drewniane stanowią spokojną równowagę. Proszę świadomie zaplanować kontrasty: jasne ściany domów można później pięknie podkreślić ciemniejszymi dachami lub delikatnymi liniami, podczas gdy piramida choinek może pozostać spokojnym tłem.

Malowanie domów: najpierw powierzchnie, potem detale
Zacznij od pomalowania dużych powierzchni domów, na przykład ścian i dachów. Farba powinna być nakładana raczej w dwóch cienkich warstwach. Zapobiega to powstawaniu śladów pędzla i zapewnia równomierną powierzchnię. Przed kontynuowaniem pracy należy poczekać, aż każda warstwa całkowicie wyschnie – dzięki temu nic się nie rozmaza, a krawędzie będą wyraźne.

Podkreślanie okien, drzwi i sylwetek domów
Gdy kolory podstawowe wyschną, nadchodzi czas na detale: ramy okienne, drzwi i drobne elementy dekoracyjne. Proszę pracować przy tym z niewielką ilością farby na pędzlu, aby linie pozostały czyste. „Podkreślanie” oznacza celowe tworzenie kontrastów, aby kształty były lepiej widoczne. Efekt ten wygląda szczególnie pięknie w przypadku sylwetek domów, ponieważ dzięki temu ta miniaturowa architektura zyskuje większą głębię.

Malowanie piramidy z choinkami
Proszę teraz pomalować piramidę z choinką tak, aby wizualnie podtrzymywała domki. Dobrze sprawdzają się naturalne odcienie drewna, delikatne kremowe barwy lub subtelne przejścia kolorystyczne, ponieważ dzięki temu domki pozostają w centrum uwagi. Następnie proszę pozostawić farbę do całkowitego wyschnięcia, aby podczas montażu nic się nie sklejało.

Należy uwzględnić czas schnięcia
Proszę zapewnić wszystkim pomalowanym elementom wystarczającą ilość czasu na wyschnięcie. Całkowicie wyschnięta farba stanowi podstawę stabilnego klejenia i czystych krawędzi. Jeśli klejenie rozpocznie się zbyt wcześnie, na farbie mogą pojawić się ślady ucisku lub może ona się odkleić. Proszę świadomie zaplanować przerwy – pozwoli to uniknąć konieczności poprawek na końcu.

Sklejanie
Sklej poszczególne elementy półki narożnej krok po kroku. Przed zamocowaniem każdego połączenia proszę je krótko wyrównać, aby po złożeniu wszystkie płaszczyzny były proste. Proszę natychmiast usuwać nadmiar kleju, póki jest jeszcze miękki. Następnie klej musi również dobrze wyschnąć, aby piramida choinkowa pozostała stabilna i nie przesuwała się podczas dekorowania.

Ułożenie zimowej wioski i wykreowanie linii wzroku
Umieść gotową piramidę w wybranym miejscu i rozmieść domki tak, aby powstał niewielki zimowy krajobraz. Większe domki wyglądają szczególnie spokojnie z przodu lub na niższych poziomach, natomiast mniejsze elementy wprowadzają dynamikę w górnej części kompozycji. Uzupełnij scenę małymi drzewkami. Wypełniają one przestrzenie między elementami, sprawiają, że wioska wydaje się gęstsza i nadają Państwa zimowej kompozycji większą głębię.

Posypanie diamentowym śniegiem dla uzyskania zimowego efektu
Na zakończenie rozrzuć nieco śniegu diamentowego wokół domków, między drzewkami lub na ziemi. Lepiej stosuj go punktowo, a nie na całej powierzchni: dzięki temu kompozycja pozostanie lekka i bogata w detale, a domki będą dobrze widoczne. Delikatny blask śniegu diamentowego zapewnia typowy zimowy wygląd i sprawia, że Państwa świąteczna dekoracja zyskuje wyjątkowo nastrojowy charakter.

Ostateczna kontrola: dopracowanie szczegółów i zapewnienie długotrwałej radości
Odsuń się nieco od swojego mini-krajobrazu i spójrz na niego jeszcze raz. Czy wszystko wygląda tak, jak sobie tego życzyłeś? Jeśli poszczególne krawędzie wydają się zbyt ostre, można je zmiękczyć cienką warstwą farby lub dodać drobne akcenty. Sprawdź również, czy wszystkie elementy są dobrze zamocowane. Dzięki temu Państwa pomalowana piramida choinkowa pozostanie stabilna przez całą zimę. Na koniec zadbaj o przytulne oświetlenie za pomocą lampek LED w domkach.

Teraz Państwa kolej: jeśli mają Państwo ochotę na więcej pomysłów na malowanie, pasujące elementy dekoracyjne lub akcesoria do Państwa kolejnej zimowej wioski, zapraszamy do przeglądania naszego sklepu internetowego i stworzenia własnego, osobistego świata bożonarodzeniowego.

Must Have

VBS Ecketagere "Piramida choinkowa"
Liczba części: 4
Długość: 22 cm
Szerokość: 22 cm
Wysokość: 60 cm
Materiał: Drewno MDF
68,29 zł
Ilość:

Lista materiałów

VBS Ecketagere "Piramida choinkowa"
Liczba części: 4
Długość: 22 cm
Szerokość: 22 cm
Wysokość: 60 cm
Materiał: Drewno MDF
68,29 zł
Ilość:
Zestaw do budowy z drewna VBS "Dom z wieżą", w tym LED
Liczba części: 17
Przełącznik
Zawiera baterie
Długość: 8.5 cm
Szerokość: 9.5 cm
Wysokość: 14 cm
Materiał: Sklejka
26,29 zł
Ilość:
Zestaw do budowy z drewna VBS "Kościół z okrągłą iglicą", w tym LED
Liczba części: 15
Zawiera baterie
Długość: 8.5 cm
Szerokość: 6.5 cm
Wysokość: 13 cm
Materiał: Sklejka
26,29 zł
Ilość:
Zestaw do budowy z drewna VBS "Dom na dachu", w tym LED
Liczba części: 13
Zawiera baterie
Długość: 10 cm
Szerokość: 9.2 cm
Wysokość: 16 cm
Materiał: Sklejka
26,29 zł
Ilość:
VBS Drewniany motyw "Zimowy dom – gwiazda"
Liczba części: 8
Przełącznik
Zawiera baterie
Długość: 7.5 cm
Szerokość: 5 cm
Wysokość: 10 cm
Materiał: Sklejka
24,69 zł
Ilość:
Zestaw do budowy z drewna VBS "Dom z wieżą i bałwanem", w tym LED
Liczba części: 15
Zawiera baterie
Długość: 8.5 cm
Szerokość: 6.5 cm
Wysokość: 13 cm
Materiał: Sklejka
25,29 zł
Ilość:
Zestaw do budowy z drewna VBS "Dom z bałwankiem", w tym LED
Liczba części: 9
Zawiera baterie
Długość: 8.5 cm
Szerokość: 6.5 cm
Wysokość: 11.5 cm
Materiał: Sklejka
24,69 zł
Ilość:
Zestaw farb do rękodzieła VBS "Xmas-Soul", 5 x 50 ml
Pojemność: 50 ml
Bez rozpuszczalników
Zawartość: 5 sztuki
78,79 zł
(1 l = 315,16 zł)
Ilość:
Farba do rękodzieła VBS, 50 ml, Biały
Pojemność: 50 ml
Odpowiedni dla dzieci
Bez rozpuszczalników
15,79 zł
(1 l = 315,80 zł)
Ilość:
Pędzle akrylowe VBS, zestaw 4 szt.
Zawartość: 4 sztuki
Materiał: Drewno, Metal, Syntetyk
32,59 zł
Ilość:
Diamentowy śnieg
Waga: 100 g
Materiał: Tworzywo sztuczne
17,29 zł
(1 kg = 172,90 zł)
Ilość:
Artykuł został pomyślnie dodany do koszyka.
Twój koszyk jest jeszcze pusty
Zezwalasz na pliki cookie i inne technologie?

Przetwarzamy dane użytkownika za pomocą plików cookie i innych technologii analizy i śledzenia ("pliki cookie") w celu optymalizacji witryny, tworzenia profili użytkowników i wyświetlania reklam opartych na zainteresowaniach. Uzyskujemy również dostęp lub pobieramy informacje z urządzeń końcowych użytkownika. Przekazujemy również niektóre dane zebrane w ten sposób naszym partnerom, którzy mogą mieć siedzibę poza Unią Europejską, na przykład w USA (patrz "Polityka prywatności"). Nie można wykluczyć, że dane użytkownika zostaną powiązane z innymi danymi już przechowywanymi na jego temat. Klikając przycisk "Akceptuję", użytkownik wyraża zgodę na wykorzystanie jego danych. użytkownik może odmówić wykorzystania swoich danych, klikając przycisk "Odrzuć". Aby w dowolnym momencie odwołać swoją zgodę na przyszłość, zmienić ustawienia lub uzyskać więcej informacji, kliknij "Ustawienia ochrony danych" w stopce każdej strony.

Dalsze opcje
Ustawienia
Pliki cookie to pliki tekstowe umieszczane na komputerze użytkownika przez przeglądarkę internetową w celu przechowywania określonych informacji. Inne technologie umożliwiają np. profilowanie za pomocą pobranych danych, takich jak identyfikatory urządzeń lub podobne identyfikatory online.
zawsze aktywny

Podstawowe funkcje
Dane gromadzone przez te usługi są wymagane do zapewnienia podstawowych funkcji zakupowych i zapewnienia technicznej wydajności strony internetowej. W tym celu informacje są wymieniane z wiarygodnymi partnerami analitycznymi.

Analityczne pliki cookie dla lepszego zakresu usług
Gromadzimy i przechowujemy dane wykorzystywane do analizy zachowań użytkowników i ulepszania naszych usług. Umożliwia nam to na przykład zwiększenie łatwości obsługi konta klienta. W tym celu informacje są wymieniane z wiarygodnymi partnerami analitycznymi. Należą do nich następujące 2 pliki cookie i dostawcy zewnętrzni:
- Google Analytics od Google Google Ireland Limited
- Microsoft Clarity od Microsoft Corp.
Marketingowe pliki cookie
Gromadzimy i przechowujemy dane do celów reklamowych, aby móc wyświetlać odpowiednie reklamy w witrynach partnerskich, aplikacjach i wiadomościach e-mail. W tym celu informacje są wymieniane z wiarygodnymi partnerami reklamowymi. Obejmują one następujące 14 plików cookie i dostawców zewnętrznych
- Opinie klientów Google od Google LLC
- Funkcja remarketingu "Custom Audiences" firmy Meta Platforms Ireland Limited
- Śledzenie konwersji Google od Google Ireland Limited
- Funkcja remarketingu lub "Podobni odbiorcy" firmy Google Ireland Limited
- Microsoft Advertising od Microsoft Corporation
- Program partnerski "Awin" firmy AWIN AG
- Facebook firmy Meta Platforms Ireland Limited
- Instagram od Meta Platforms Ireland Limited
- Pinterest firmy Pinterest Europe Ltd
- Osadzanie filmów z YouTube od Google Ireland Limited
- System czatu na żywo od MessageBird B.V. (i tego partnera, a następnie Sentry od Sentry i Polyfill.io od The Financial Times Limited)
- Spersonalizowane rekomendacje od Optimizely Inc.
- Trustbadge od Trusted Shops AG
- Google Tag Manager od Google Ireland Limited